Doprava

Doprava

Autem

Wrocławí prochází silnice E40 (dálnice/autostrada A4), silnice E67 (z části dálnice A8), silnice E261.

Vlak

Wrocław je velkým železničním uzlem, největším železničním nádražím pro osobní dopravu je nádraží (dworzec kolejowy) Wrocław Główny ležící asi 1,5 km jižně centra města (od Rynku) při ulicích Marszalka Józefa Pilsudskiego a Peronowa.

Bus

Autobusové nádraží (Dworzec autobusowy Centralny), najdeme za hlavním vlakovým nádražím Wrocław Główny při ulici „Sucha“

Letiště

Letiště ve Wroclawi (Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, Copernicus Airport Wroclaw, kod IATA WRO). Letiště je asi 10 km západně od centra Wroclawi u osady Strachowice. Z hlavního vlakového nádraží Wrocław Główny jezdí na letiště autobus č. 106 a noční linka č. 206. Cesta trvá 37 minut (cena jednorázové jízdenky 3 PLN, noční linkou 3,20 PLN).

Doprava ve městě

Městská doprava je ve Wrocławi zajišťována autobusy a tramvajemi společnosti MPK Wrocław. Jízdní řády a další informace najdete na http://www.mpk.wroc.pl/
Můžeme koupit dva druhy jízdenek, a to jednorázové a časové. Jednorazová jízdenka stojí 3 PLN na normální linky a 3,20 PLN na expresní a noční linky. Časové jízdenky stojí: 30 minutová 3 PLN, 60 minutová 4,40 PLN, 90 minutová 6 PLN, 24 hodinová 11 PLN, 48 hodinová 20 PLN, 72 hodinová 26 PLN a týdenní jízdenka stojí 46 PLN. Jízdenky je třeba po nástupu do vozidla označit.