Doprava

Doprava

Aktualizováno duben 2023

Autem

Wrocławí prochází silnice E40 (dálnice/autostrada A4), silnice E67 (z části dálnice A8), silnice E261.

Vlak

Wrocław je velkým železničním uzlem, největším železničním nádražím pro osobní dopravu je nádraží (dworzec kolejowy) Wrocław Główny ležící asi 1,5 km jižně centra města (od Rynku) při ulicích Marszalka Józefa Pilsudskiego a Peronowa.

Bus

Autobusové nádraží (Dworzec autobusowy Centralny), najdeme za hlavním vlakovým nádražím Wrocław Główny při ulici „Sucha“

Letiště

Letiště ve Wroclawi (Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, Copernicus Airport Wroclaw, kod IATA WRO). Letiště je asi 10 km západně od centra Wroclawi u osady Strachowice. Z hlavního vlakového nádraží Wrocław Główny jezdí na letiště autobus č. 106 (stojí na zastávce Dworzec Glówny Dworcowa) a noční linka č. 206 (vyjíždí z autobusového nádraží a stojí na zastávce Dworzec Glówny, která je na ulici Peronowa, z boku budovy vlakového nádraží.). Cesta trvá cca 30 minut (cena půlhodinové jízdenky je 4 PLN).

Doprava ve městě

Městská doprava je ve Wrocławi zajišťována autobusy a tramvajemi společnosti MPK Wrocław. Jízdní řády a další informace najdete na http://www.mpk.wroc.pl/
Můžeme koupit dva druhy jízdenek, a to jednorázové a časové (již se nerozlišují denní, noční a expresní linky). Jednorázová jízdenka stojí 4,60 PLN, platí na jednu jízdu, platnost končí vystoupením z vozidla nebo dojetím na konečnou daného spoje. Časové jízdenky stojí: na 15 minut 3,20 PLN, na 30 minut 4 PLN, na 60 minut 5,20 PLN, na 90 minut 7 PLN, na 24 hodin 15 PLN, na 48 hodin 26 PLN, na 72 hodin 32 PLN a týdenní jízdenka stojí 54 PLN. Jízdenky je třeba po nástupu do vozidla označit. Jízdenky koupíte i v automatech na zastávkách, lze platit i kartou.